Число смуг руху

Пояс побудований на оптимальній кількості використовуваних смуг. Якщо число смуг руху в зоні зменшується, то залишковий термін служби пасів зменшується непропорційно. Якщо, наприклад, за підрахунками диск вимагає використання 10 доріжок, і якщо одна смуга буде видалена, то решта терміну служби пасів скоротиться не на 10%, а близько 30%.

Натяг паса

Для ідеальної передачі напруги і досягнення необхідного терміну служби пасів важливим фактором є правильний натяг паса. Паси повинні бути затягнуті так, щоб не перевищувати допуск 1%. Занадто мала напруга викликає надмірне ковзання паса на шківу, занадто великий – скорочення терміну служби паса і передчасного зношування підшипників в приводі або робочої машини. Під час транспортування і зберігання рекомендується зменшити натяг паса.

Правильний вибір шківів

Важливим фактором надійності і високого рівня роботи є точна відповідність клинових пасів до встановлених шківів:
– паси повинні співпадати з канавками колеса , пази повинні бути гладкими, без пошкоджень, подряпин і бруду, особливо жирів і масел. Конвергенція колеса поверхні канавки не повинна бути пофарбована;
– всі краї канавки шківа мають бути округлені до радіуса – 1 мм;
– необхідно дотримуватися рекомендований мінімальний діаметр коліс для перетину пояса, навіть якщо ви хочете отримати компактність механізму, навіть за рахунок зниження ефективності і скорочення терміну служби паса;
– всі шківи мають бути збалансовані статично (ступінь якості Q відповідно до VDI 2060), додаткові блоки, швидкість яких перевищує 30 м / с повинні бути динамічно збалансовані (ступінь якості Q 6.3) тому що для довготривалості пояса рекомендується використовувати колеса великого діаметру, для яких швидкість
руху стрічки складатиме 25-30 м / с.

З’єднання пасів

Для того, щоб розподілити навантаження використовують ремінний шків, який складається з ряду окремих смуг того ж діаметру і тієї ж довжини, або використовуючи композитні паси. При визначенні числа смуг руху в коробці передач слід мати на увазі, що найбільш сприятливі умови роботи – в одну смугу. У разі виходу з ладу однієї зі смуг необхідно провести заміну паса. Не змішуйте паси від різних виробників в збірці пояса.

Використання натяжних роликів

Внутрішній діаметр рулону повинен бути більшим або дорівнювати мінімальному рекомендованому діаметру для даного перерізу паса. Для зменшення кута крену внутрішнього поясу, Ви повинні розмістити його якомога ближче до великого кола.

Зовнішній ролик повинен бути діаметром більше або рівним 1,5 мінімального діаметра для даної частини паса.

Чистота

Пас чутливий до хімічних впливів навколишнього середовища, температури і вологості, а також жиру та бруду. Якщо використовуються в умовах підвищеної забрудненості Ви повинні захищати покриття паса.

Зберігання пасів

При правильному зберіганні паси не втрачають своїх властивостей протягом багатьох років. Гумові вироби, які зберігаються у несприятливих умовах і неправильно використовуються втрачають свої фізичні властивості. Ці зміни обумовлені, наприклад, вкрай несприятливими температурами, світлом, вологою або розчинниками. Зберігання повинно бути сухим і без пилу. Паси не повинні зберігатися разом з такими матеріалами, як розчинники, паливно-мастильні матеріали, кислоти та інші хімічні речовини, низькі температури зберігання як правило, не шкідливі для клинових пасів.

Захист від прямих джерел тепла.

Паси повинні бути захищені від світла, зокрема, прямих сонячних променів або сильного штучного освітлення з високою часткою ультрафіолетового світла. Щоб уникнути шкідливого впливу озону, у складських приміщеннях не може бути озоновипромінюючих пристроїв, таких як люмінесцентні лампи, ртутні лампи, високовольтного електричного обладнання і т.д. Для зберігання клинових пасів не підходять приміщення з високою вологістю. Відносна вологість повітря не повинна бути нижче 65%.